På denna sida presenteras de som är certifierade genom Ljusbärare AB.
Ni finner en stjärnbeteckningar  vid deras namn utifrån vilken utbild ning de är certifierade i.
* Ljusbärare medier  = Traditionellt andligt mediumskap
** Mediala coachingterapeuter = Mer information på utbildningssidan
* Ljusbärare healers = Traditionell andlig healing
** Energimedicinska healingterapeuter = Mer information på utbildningssidan

Längst ner på sidan finner ni elever som är under träning med träningskort.
Ljusbärare medier *
Mediala coachingterapeuter **


Monika Nyander. Göteborg *
0733-63 10 79
monikanyander@hotmail.com 

Urszula Bergman. Göteborg * **
0727-20 31 20
urszula.bergman@hotmail.com
www.insedina.se

Magdalena Backman. Göteborg *
0738-55 55 97
magdalena@keyoflife.se
www.keyoflife.se

Gunilla Torvenius. Göteborg *
031-54 14 11
gunilla1949@hotmail.com

Anita Andersson. Täby *
0765-55 94 55
anita51_1@hotmail.com

Kerstin Öman. Täby *
0762-66 38 11
kerstinohman@hotmail.com

Anitha Billqvist. Tjörnarp *
0768-19 22 58
anitha_zaza@hotmail.com

Marie Berglund. Vallda * **
0709-65 15 62
marie@deninretradgarden.se
www.deninretradgarden.se

Lena Svensson. Örkeljunga *
0733-23 88 79
lena@andetagen.se
www.andetagen.se

Maria Rydell. Vallentuna *
0727-44 00 26
mariarydell70@hotmail.com

Camilla Nilsson. Jönköping * **
070-342 93 16
camillaenilsson@hotmail.com

Mahlin Larsson. Skara * **
0733-21 35 21
mahlin_larsson@hotmail.com


Jenny Andersson **
0702-66 89 47
jenka66@hotmail.com

Anita Persson **
0702-42 95 50
anita-persson@telia.com
 
Ljusbärare healers *
Energimedicinska healingterapeuter **

Glenn Westerberg. Göteborg/Kållered *
0708-35 89 89
glennalexi@spray.se

Cia Elton. Göteborg * **
076-772 9149
cecilia.elton@telia.com

Monika Nyander. Göteborg *
0733-63 10  79
monikanyander@hotmail.com

Anne-Marie Wallenthin. Mölnlycke *
0702-77 96 49
anne-marie@wallenthin.se

Lisa Axén. Göteborg. Göteborg *
0708-10 91 45
fam.axen@glocalnet.net

Urszula Bergman. Uddevalla *
0727-20 31 20
urszula.bergman@hotmail.com
www.insedina.se

Frida Törnfeldt. Stenungsund *
0734-02 24 20
fridusfridus@hotmail.com

Louise Perme. Härryda *
0731-42 74 23
mindag29@yahoo.se

Vera Wennerholm. Göteborg *
0709-72 49 66
veronika2002se@yahoo.se

Anntherese Ringström. Kungälv *
0707-31 47 38
anntherese61@hotmail.com

Monica Bobert. Torslanda *
0703- 29 73 17
bobert@home.se

Jasmin Haghighi. Angered *
0761-34 90 99
jasmin_haghighi@hotmail.com

Monika Adolfsson. Grästorp *
0706-21 41 56
monika.adolfsson@live.se

Eva-Birgit Dufva. Göteborg *
0762-32 98 70
eva-birgit.dufva@telia2.se

Briet Hjalmarsdottir. Vara *
0733-24 89 67
briet74@msn.com

Birgitta Parment. Sundsvall *
0706-31 27 85
christer.lockne@telia.com

Therese Wahlqvist Knutsson. Lindome *
0768-79 44 47
twahlqvist@hotmail.com

Ella Björkborg. Älvängen *
0704-80 91 72
ella.bjorkborg@telia.com

Kerstin Ekeland Sjöberg. Lerum *
0730-45 26 36
kerstin@gullringsbo.com

Susanne Falk. Göteborg *
0702-54 20 73
falk.susanne@hotmail.se

Mattias Hartvig. Göteborg *
0708-63 66 36
mattias.hartvig@telia.com

Tony Fagerström. Göteborg *
0706-72 92 32
frasse668@hotmail.com

Lena Ravantti. Göteborg * **
0730-45 67 95
Lena.Ravantti@homail.com

Tina Tenno. Göteborg *
0762-10 33 98
tenno63@hotmail.com

Päivi Hanski. Göteborg *
0760-44 92 91
paivihanski@gmail.com

Jennie Råå. Kungälv *
0702-75 25 71
jennie.raa@hotmail.com

Maria Rydell. Stockholm *
0727-44 00 26
mariarydell70@hotmail.com

Siv Åhfelt. Henån * **
0706-46 22 87
sivahfelt@hotmail.com

Lars Qvarfordt. Linköping *
0762-03 30 82
qvarre64@hotmail.com

Ia Sjölin. Linköping *
0739-29 42 34
ia_sjolin@hotmail.com

Peter Wickenberg. Göteborg *
0768-43 40 52
peter.wickenberg@gmail.com

Christin Wikman. Kungshamn * **
0703-00 84 49
chrisse2@telia.com

Sebastian Hallin. Göteborg *
0733-81 89 95
hallin91@hotmail.com

Camilla Björlin. Kalmar/Västervik *
0705-08 02 13
info@camillabjorlin.se

Emmanuelle Jönsson. Bollebygd *
0703-79 01 67
emmanuelle.jonsson@telia.com

Ann-Catrin Lindkvist. Sollebrunn *
0733-91 54 50
ac.lindkvist@hotmail.com

Jan Svensson. Ebbarp *
0702-26 11 53
jan@jansbyggservice.se

Iris Rangfast. Göteborg *
0704-76 68 12
mini_favoriten@hotmail.com

Linda Johansson. Göteborg *
0735-44 27 47
skruttamalin@hotmail.com

Caroline Borg. Göteborg *
0763-22 36 51
carro_borg@hotmail.com

Anneli Blanckenfjell. Göteborg *
0702-49 84 99
anneli.blanckenfjell@malvinaterapeuten.se

Lotta Bard. Göteborg *
0723-32 51 00
lotta.wilzen@hotmail.com

Maj-Britt Tolstam. Örkelljunga *
0732-51 11 50
mtmajbritt@gmail.com

Katarina Sundin. Karlstad *
0702-28 83 98
katarinas.egen@gmail.com

Carina Cina Esberg. Kungälv *  **
0704-94 28 45
cina@caressa.se

Eva Nilsson. Göteborg *
eva@evax.se


Kicki Käte Devos **
076 - 229 56 62 
kicki.devos@gmail.com
20161030 - Träningskort

Elisabeth Petersson **
070 5165009
e.peters@bahnhof.se
20161030 - Träningskort

Jozsef Szekeres **
0734-24 90 04
szekeres006@gmail.com
20161030 - Träningskort

Monica Staf **
073 652 2030
monicaekvall@hotmail.com
 20161030 - träningskort
 
Linda Lordell **
0706666525
linda.lordell@gmail.com
20161030 - Träningskort
 
Kate Andersson **
0763938655
kate66@live.se
20161030 - Träningskort

Ingvor Fredrickson **
0737-057454
ingvorskroppsvard@icloud.com
20161030 - Täningskort

Karin Kristenson **
karelink73@yahoo.se

Marina Bäckström Thorsell **
0707-43 57 94
niklas@gutkesplåt.se

Pernilla Ahnbo **
0705-33 08 16
pahnbo@gmail.com

Estela Lundberg **
0706-06 98 44
bokning@laxenspa.se

Linus Hellsing **
0733-36 51 11
linus.hellsing@hotmail.com

 
Mediala coachingterapeuter
Träningskort (gäller i 5 år)

Tony Fagerström. Fjärås
0706-72 92 32
frasse668@hotmail.com
20100502 - Träningskort.
Förlängt 20150502

Stefan Von Brömsen
0739-85 09 64
Steviev@tele2.se
20100829 - Träningskort
Förlängt 20150829

Ulrika Jidhag. Göteborg
0768-60 19 21
soras@spray.se
20110508 - Träningskort,
Förlängt 20160508

Therese Wahlqvist Knutsson. Göteborg
0768-79 44 47
http://www.theresesandlighet.se/
20110703 Göteborg - Träningskort
Förlängt 20160703

Anne-Marie Amsjö. Hölö
0737-56 08 34
zenmuht@gmail.com
20120603 - Träningskort

Linda Ohlsson. Angered.
0736-75 38 02
linda_ohlsson4@hotmail.com
20120722 - Träningskort

Marie Österberg. Oxelösund/Halmstad.
0723-34 89 33
andetaget@live.se
20130728 - Träningskort

Anita Persson. Nacka.
0702-42 95 50
anita-persson@telia.com
20130728 - Träningskort

Per Olof Bergman. Ystad.
0768-90 66 90
pobergman@gmail.com
20130901 - Träningskort

Cecilia Andersson. Helsingborg
070-2747916
cecilia_augusti@hotmail.com
20130901 - Träningskort

Maria Svensson. Tjörnarp.
0702-38 90 32
maria.anderzzon@spray.se
20131201 - Träningskort

Monica Folkesson. Kungsbacka.
0703-44 05 05
monicatilde@gmail.com
20140223 - Träningskort

Päivi Hanski. Göteborg.
0760-44 92 91
paivihanski@gmail.com
20140223 - Träningskort

Lena Ravantti. Göteborg.
0730-45 67 95
lena.ravantti@hotmail.com
20141123 - Träningskort

Jan Svensson. Tjörnarp.
0702-26 11 53
jan@jansbyggservice.se
20141123 - Träningskort

Sebastian Hallin. Göteborg.
0733-81 89 95
hallin91@hotmail.com
20150222 - Träningskort

Carina Cina Esberg. Kungälv.
0704-94 28 45
cina@caressa.se
20150222 - Träningskort

Jenny Andersson. Uddevalla.
0702-66 89 47
jenka66@hotmail.com 
20150222 - Träningskort

Marina Bäckström Thorsell. Uddevalla.
0707-43 57 94
niklas@gutkesplat.se
20150222 - Träningskort

Catarina Nykvist. Göteborg.
0707-88 04 10
cattiz_nykvist@hotmail.com
20150517 - Träningskort

Maj-Britt Tolstam. Örkelljunga.
mtmajbritt@gmail.com
0732-51 11 50
20151129 - Träningskort

Annika Granlund. Göteborg.
0730-60 31 41
piri06@hotmail.com
20160320 - Träningskort

Elisabeth Alsenfors. Kungsbacka  
0705189027
elisabethalsenfors@hotmail.com

20170319 - Träningskort
 
Energimedicinska healingterapeuter
Träningskort (gäller i 2 år)